نه قدم برای راه اندازی موفق کسب و کار اینترنتی

 

از اینکه تصمیم گرفته اید تا آگاهانه به سمت حضور در فضای مجازی و راه اندازی کسب و کار اینترنتی قدم بردارید بسیار خوشحالم. وقتی میبینم که بسیاری از کسب و کارها اقدام به حضور در فضای مجازی کردن ولی بعد از مدتی کلا همه چیز را رها کرده و بی خیال میشن، خیلی ناراحت میشم. فضای مجازی پر شده از صفحات بدون بازدید و سایت های بدون بازدید کننده و بلا استفاده.

همه چیز بر میگرده به اینکه هدف شما از حضور در این فضای مجازی چی هست؟ میخواهید دیده بشین و مردم با اسم و محصولات و خدمات شما آشنا بشن؟ یا اینکه فروش محصولات و خدماتتون افزایش پیدا کنه؟ یا اینکه نگن فلانی چرا اینجا نیست؟ یا مثل یکی از دوستان من هستین چون فلانی هست!!

من در اینجا از نه قدم برای شما حرف میزنم که قبل از حضور در این فضا و دیجیتال مارکتینگ باید اون ها را طی کنی و آگاهانه وارد این فضای نه چندان شفاف بشی.

 

نه قدم تا موفقیت کسب و کار اینترنتی

 

قدم اول: هدفت از حضور در فضای مجازی و کسب و کار اینترنتی چیه؟

قدم دوم: مدل کسب و کارت را برای فعالیت در فضای مجازی دربیار: مراکز هزینه، درامد، مشتری، ارزش پیشنهادی …

قدم سوم: حضور رقبای کسب و کار خودت در فضای مجازی را بررسی و تحلیل کن.

قدم چهارم: ابزار های حضور در فضای دیجیتال مثل سایت و شبکه های اجتماعی مورد نظرت را انتخاب کن.

قدم پنجم: یک استراتژی برای حضور در فضای مجازی طراحی کن با جزئیات کامل از نظر زمان پست گذاری، نوع پست ها، مشابهت پست ها و …

قدم ششم: توانایی خودت را از نظر زمانی و مهارتی ارزیابی کن و ببین چه کارهایی را خودت میتونی انجام بدی و چه کارهایی را باید برون سپاری کنی.

قدم هفتم: گرفتن پیشنهاد قیمت از شرکت های معتبر دیجیتال مارکتینگ برای انجام کارهایی که خودت نمیتونی انجام بدی.

قدم هشتم: حالا یک برنامه برای حضور در فضای مجازی داری. جزئیات مراحل کار را چک کن هر جا کمبودی میبینی، کاملش کن.

قدم نهم: بودجه مورد نیاز برای یک سال را آماده کن و به امید خدا شروع کن.

همه این موارد را گفتم ولی در واقع همه این موارد در مورد دو وجود داره! قبل از شروع هر کاری بیزینس مدل یا طراح کسب و کارتون را در بیارید بعد شروع کنید. اگه غیر از این باشه، نتیجه کار به شانس واگذر شده و نمیشه روی نتیجه کار حساب کرد.

امیدوارم این مراحلی که برای موفقیت در کسب و کار اینترنتی شمردم به دردتون بخوره و اگه نیاز به مشورت هم داشتین، یک سری به ما بزنین تا با هم یک گپ دوستانه بزنیم.